Eskişehir Yerli Değerleri ile Buluşuyor

Eskişehir Yerli Değerleri ile Buluşuyor

ESKİŞEHİR YERLİ DEĞERLERİ İLE BULUŞUYOR PROJESİ?

Eskişehir İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Türkiye Lokomotif ve Motor Sanayi Anonim Şirketi (TÜLOMSAŞ) iş birlikteliğinde ?Eskişehir Yerli Değerleri ile Buluşuyor? Projesi açılışı yapıldı. Proje açılışına TÜLOMSAŞ Genel Müdürü Hayri AVCI, Eskişehir İl Milli Eğitim Şube Müdürü Abdülkerim ÇÖMÇE, Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi müdürlerimiz ile öğrencilerimiz katıldılar. Proje ile öğrencilerin görerek, dinleyerek önemli tarihi değerlerimizi öğrenmeleri ve tarih ile müze bilincini kazanmaları amaçlanmaktadır.

Proje kapsamında TÜLOMSAŞ ve Devrim Otomobili Müzesini Eskişehir ili Tepebaşı ve Odunpazarı ilçesinin de yer alan resmî 18 mesleki ve teknik anadolu lisesinden 2384, 9. sınıf öğrencisi ile 63 ortaokulumuzdan 5609, 8. Sınıf öğrencisi olmak üzere 7993 öğrenci ziyaret edecektir. 2018-2019 eğitim öğretim yılı sonuna kadar sürecek olan proje ile öğrencilerimizde tarih ve müze bilinci oluşturulacaktır.

Öğrencilerimizin tarihimizde kendine özel bir yer edinmiş olan, önemli değerleri tanımalarını, anlayabilmelerini ve o izleri bir adım daha geleceğe taşımalarını sağlayabilmek, bu mirası koruyup gözetleme bilincini taşıyan bireyler yetiştirmek en önemli görevlerimizden biridir.

Tarihî akış içinde her toplum ve kültür zamanla gelişmiş ve zenginleşmiştir. Gelişmeyi ve değişmeyi sağlayan ise değerlerin farklı yollarla nesilden nesile aktarılması ile olmuştur. Projemiz ile yerli değerlerin öğrenilmesi ve öğrenilen değerlerin gelecek kuşaklara taşınmasına katkı sunacaktır.

Back to Top